وبلاگicon
?

ابزار وبمستر

* افزایش سرعت اینترنت شما= ctrl+D+enter *
مستندشوک خبری جدید|جدیدترین تحولات سیاسی|بازگویی پرونده های سیاسی - عکس خفن

عکس خفن

عکس خفن-عکس های خفن-عکس خفن روز-عکسهای خفن-عکس ساپورت پوش-زنان ساپورتی

مستندشوک خبری جدید|جدیدترین تحولات سیاسی|بازگویی پرونده های سیاسی

بهترین وکاملترین منبع خبری اینترنتی درایران

تنها سرویس خبری دارای آپدیت خبری هریک ساعت

فـــش نیوز  fashnews

.           بازگشت
اینجا محل درج تبلیغات شماست شماره رزرو آگهی09123554280


اسپانسر ما: وبسایت نیازمندی های راهنمای شرکتهای ایران

شوک خبری فـــش نیوز، برای اولین بار در ایران
http://newsfash.blogsky.com/
وبسایت تحلیلی خبری فش نیوز به صراحت اعلام میدارد تمامی اخبار این سایت از منابع مهم خبری برداشت شده که طبق آخرین اخبار درج شده در اینترنت در سایت های مهم ایرانی وخارجی درج میشود، مسئولیت هرگونه خبری صرفا برعهده سایت خبری مادر میباشد وفش نیوز هیچ گونه مسئولیتی در قبال اخبار کذب را ندارد
با تشکر از بازدید شما کاربران گرامی در دنیای مجازی وب
مدیریت خبری فش نیوز

تیتر و عناوین مهمترین اخبار روز ایران وجهان
 اخبار سیاسی     قیمت روز سکه وطلا        قیمت خودرو         عکسهای خبری          تیتر روزنامه های ایران
.

شوک جدید خبری امروز در سایت خبری تحلیلی فش نیوز


شوک  خبری فش نیوز

شباهت جالب!!


***

پیگیری پارسینه درباره خبر جنجالی؛

آیا امام جمعه انار همسران زنان آرایش کرده را "د...یوث" خوانده بود؟!

شهرستان انار در هفته ای که گذشت شاهد یک نماز جمعه جنجالی بود. نماز جمعه ای که بازتاب سخنان امام جمعه اش تا...
پارسینه-گروه دین: شهرستان انار در هفته ای که گذشت شاهد یک نماز جمعه جنجالی بود. نماز جمعه ای که بازتاب سخنان امام جمعه اش تا ان ور مرزهای کشور هم رسید و العربیه و سایر رسانه های  مخالف جمهوری اسلامی پوشش گسترده ای به آن دادند.

ماجرا اما از این قرار بود که یک سایت محلی به نقل از  حجت‌الاسلام ابراهیمی، امام جمعه انار روز جمعه ۲۱ تیر در خبری نوشت: زنانی که آرایش کنند و به خارج از خانه بروند،  اگر به همسرانشان گفته شود "د...یوث”، حق‌شان است.

برای روشن شدن موضوع، خبرنگار پارسینه  با  حجت‌الاسلام ابراهیمی تماس گرفت تا شرح ماجرا را از وی جویا شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در توضیح سخنانش گفت: این مسئله که تنها آرایش زنان باعث" د...یوث"نامیدن شوهرهایشان می شود شیطنت خبرگزاری ها است.

وی تاکید کرد: اصل روایت میگوید،شوهری که می داند زنش آرایش می کند و بیرون می رود تا مورد سوء استفاده دیگران قرار گیرد و شوهر وی هم هیچ عکس العملی نشان نمی دهد، مصداق این واژه است که من گفتم.

ابراهیمی ادامه داد: در واقع "د...یوث" به معنای این است که مردی زنش را در اختیار دیگران برای سو استفاده قرار می دهد و صرف آرایش کردن زنان چنین مفهومی نمی دهد .

به این ترتیب امام جمعه انار سخنان نقل شده از وی را در گفت و گو با پارسینه تکذیب و اصلاح کرد تا این تصور پیش نیایید که یک روایت اسلامی می گوید هر زنی که آرایش کند شوهرش مستحق واژه ذکر شده است.

به گزارش پارسینه در فرهنگ فقه فارسی منتشره از موسسه دائرة المعارف الفقه الاسلامی آمده است؛ به مرد بى غیرت، دیّوث گویند. برخى، دیوّث را به کسى که مردان بیگانه را بر همسرش وارد مى‌کند تعریف کرده‌اند. از احکام آن در باب شهادات و حدود سخن رفته است.

دیاثت از گناهان کبیره است و شهادت دیوث پذیرفته نیست. در روایتى آمده است که دیوث بوى بهشت را استشمام نمى‌کند.

نسبت دیاثت دادن به دیگرى ـ مثل آنکه او را دیوث خطاب کند ـ در صورتى که مفاد آن از منظر عرف، قذف باشد، موجب ثبوت حدّ قذف و در غیر این صورت، موجب ثبوت تعزیر است.

***

پاسخ آیت الله مکارم به فتوای نوشیدن آب توسط روزه‌دار

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به برخی سخنان مطرح شده مبنی بر نوشیدن آب توسط فرد روزه‌دار در شرایط اضطرار گفت: در دهان برخی انداخته‌اند اگر روزه‌دار زیاد تشنه شد می توان آب خورده و روزه گرفت.

به گزارش فارس، وی با تاکید بر اینکه نباید با دین مردم بازی شود تصریح کرد: می‌گویند روایتی در این زمینه وجود دارد؛ این روایت از نظر سند و دلالت زیرسئوال است و خلاف نظر اجمع علمای اسلام و ضرورت دین است.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر کسی مریض بود و توانایی نداشت اسلام اجازه می‌دهد روزه خود را افطار کرده و قضای آن را به جا آورد.

وی گفت: نمی‌توان هم روزه دار بود و هم آب نوشید تمام مسلمانان این کار را نادرست می‌دانند؛ امیدوارم برخی افراد مراقب حرف‌های خود باشند و نتیجه کار را بیان کنند و دعا می‌کنیم خداوند متعال همه را به راه راست هدایت بفرماید.***

اکثر نمایندگان مخالف تجلیل از احمدی نژاد هستند

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بخش اعظمی از نمایندگان با برگزاری مراسم تجلیل از احمدی نژاد مخالف هستند گفت: این کار نیاز به استمزاج از نمایندگان دارد.  

جواد جهانگیرزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 23 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، ابتدا در خصوص ماده 110 آیین نامه داخلی مجلس که به سخنان رئیس جلسه اشاره دارد، گفت: این ماده در مورد حوادث مهم و مسائل فوری است که برای آگاهی مجلس بیان می شود که دارای دو نکته است که اولی مربوط به اخطاری است که براصل 25 قانون اساسی و دیگری تذکری مبتنی بر ماده 24 بند 11 آیین نامه داخلی مجلس است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری تذکر خود ادامه داد: طی یکی دو روز گذشته به نقل از یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس گفته شده که قرار است مجلس مراسمی را برای تجلیل از احمدی نژاد ترتیب دهد که این نیاز به استمزاج از مجلس است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه رفتارهایی که احمدی نژاد با مجلس در جهت تضعیف این نهاد قانونگذاری داشته است به هیچ وجه مورد تأیید بخش اعظمی از نمایندگان نیست، تصریح کرد: ایشان برای تضعیف مجلس که به عنوان مهمترین نهاد دموکراتیک کشور مطرح است رفتارهای نادرستی انجام داده و با توجه به اینکه این موضوع به هویت مجلس بر می گردد لازم است تا از مجلس استمزاج شود.
وی با یادآوری اخطار خود در خصوص اصل ۲۵ قانون اساسی، تأکید کرد: روز گذشته مباحثی توسط یکی از نمایندگان مطرح و ادعا شد که در دفتر وی دستگاه شنود قرار داده شده است.
جهانگیرزاده خطاب به ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مهم مغایر با اصل ۲۵ قانون اساسی است و ابهاماتی را در جامعه ایجاد کرده است؛ شما به عنوان رئیس جلسه باید در این مورد صحبت می کردید تا شفاف سازی صورت گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر تدبیری وجود دارد یا کمیسیونی را برای رسیدگی به قرار گذاشتن دستگاه شنود در دفتر یکی از نمایندگان انتخاب کرده اید باید به مردم و مجلس توضیح دهید تا ابهامات رفع شود و اگر در این میان تخلفی هم صورت گرفته باشد با آن برخورد شود.
محمدحسن ابوترابی در پاسخ به تذکر اول جهانگیرزاده افزود: در این ایام هیأت رئیسه جلسه ای نگذاشته تا در خصوص مراسم تجلیل از احمدی نژاد تصمیماتی اتخاذ شود لذا اگر قرار باشد چنین مراسمی برگزار شود به اطلاع نمایندگان خواهد رسید.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار جهانگیرزاده نیز گفت: گذاشتن دستگاه شنود در دفتر یکی از نمایندگان مجلس که خارج از مجلس بوده انجام شده که قرار است مسئولان ذیربط و حراست مجلس این مهم را بررسی کنند و گزارشاتی را ارائه دهند؛ به طور قطع مجلس در صورت دریافت گزارش حراست و مشاهده تخلفات اقدام قاطعی خواهد داشت.
منبع:خانه ملت


به نقل از:598-
کدخبر: ۱۴۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۰

درخواست مهدی هاشمی از آمریکا برای افزایش تحریم‌ها
دوست قدیمی مهدی هاشمی می‌گوید وی درصدد ارتباط با وزارت خزانه‌داری آمریکا و افزایش تحریم‌ها علیه ایران بود.
نیک آهنگ‌کوثر در ستاد بهینه‌سازی مصرف سوخت قرار بود شبکه مجازی برای مهدی هاشمی راه بیندازد. بعدها ارتباط آنها گسترده‌تر شد و پس از خروج مهدی هاشمی از ایران-پس از نقش‌آفرینی در فتنه88- ارتباط این دو برقرار بود و مدام در تماس بودند. سال گذشته برخی فایل‌های صوتی مربوط به مکالمات این دو نفر در فضای مجازی منتشر شد. کوثر مدعی بود آنها را فقط به دادگاه کانادایی ارائه کرده است.
او اکنون در سایت خودنویس می‌نویسد: تماس تلفنی 13 اکتبر 2010 مهدی هاشمی بهرمانی با سردبیر خودنویس [کوثر] طولانی نبود، اما مفهومش سنگین بود. مهدی هاشمی به سردبیر خودنویس پیشنهاد کرد که با افرادی در «وزارت خزانه‌داری» در تماس باشد و برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران تلاش کند.
وی می‌افزاید: به نظر می‌رسد راه آن زمان مورد نظر هاشمی، تضعیف دولت احمدی‌نژاد از طریق افزایش تحریم‌های «فلج‌کننده» بوده است. براساس تحقیقات بعدی، معلوم شد که سردبیر خودنویس تنها کسی نبوده که در واشنگتن‌ چنین پیامی را دریافت کرده است. اما معلوم نشد آیا «افراد دیگر» عامل تماس هاشمی‌‌ها با مقام‌های خزانه‌داری شدند یا نه؟


کد مطلب: 192625
احمدی‌نژاد پس از ریاست‌جمهوری چه خواهد کرد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۳
یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران مشخص کرد که دوران محمود احمدی‌نژاد به زودی به پایان می‌رسد اما کارشناسان بر این باورند غیرمتحمل به نظر می‌رسد که رئیس دولت جنجالی ایران کاملا از قدرت کناره‌گیری کند.
 به گزارش عصر ایران به نقل از ان بی سی، او پس از هشت سال حضور در دفتر ریاست جمهوری در نهایت به زمان پایان محدودیت قانونی خود رسید و پس برگزاری انتخابات، حسن روحانی به عنوان روحانی میانه‌رو، هدایت دولت ایران را در حالی در دست می گیرد که این کشور با مشکلات عظیم اقتصادی و تحریم‌هایی که غرب علیه برنامه هسته‌ای‌اش وضع کرده، روبه‌رو است.
 اما کارشناسان این فرض که احمدی‌نژاد از صحنه سیاسی ایران خارج شود را حتی برای یک لحظه تصور نمی‌کنند و بر این باورند که او هر کاری را برای آنکه در صحنه سیاسی باقی بماند، انجام می‌دهد.
 سوزان مالونی عضو ارشد مرکز سیاست خاورمیانه سابان در اندیشکده بروکینگز و مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا، در این باره می‌گوید: «گمان من بر این است که او اقدامات دیگری را انجام می‌دهد و بعید به نظر می‌رسد که بازنشستگی کامل سیاسی را انتخاب کند، به ویژه در شرایطی که پیشینیان او همچنان در عرصه سیاسی نقش آفرینی دارند. اما آنان با دقت مراقب بودند که خدشه‌ای بر توازن قدرت در هر شرایطی وارد نکنند؛ ولی  این روش احمدی‌نژاد نیست. »
 هومان ماجد روزنامه‌نگار و نویسنده مستقر در نیویورک، نیز معتقد است که احمدی‌نژاد 56 ساله طبق استانداردهای سیاسی ایران، مرد جوانی است. او به طور موقت کنار خواهد رفت اما چهار سال آینده بر اساس قانون اساسی می‌تواند دوباره در رقابت‌ها حضور یابند. با توجه به شناختی که از شخصیت او دارم، فکر نمی‌کنم خواهان آن باشد که تمامی فعالیت سیاسی‌اش را کنار بگذارد. او مزه قدرت را چشیده است و آن را دوست دارد. او به شدت بر این باور است که درباره همه چیز درست فکر می‌کند،او شخصی نیست که حتی یکی از اشتباهاتش را بپذیرد و همواره معتقد است که راست می‌گوید.
ماجد ادامه می‌دهد: «چه هشت سال زمان ببرد یا چهار سال، احمدی‌نژاد می‌تواند کمپین موفقی را با حمایت طبقه فقیر ایران راه‌اندازی کند، افرادی که در دوران ریاست جمهوری او از یارانه‌ها بهترین نصیب را برده‌اند.»
 از سوی دیگر ری تکیه کارشناس ارشد شورای روابط خارجی آمریکا، شک دارد که احمدی‌نژاد بتواند حمایت عمومی را جلب کند. او می‌گوید: «او باید حوزه انتخابیه و پایگاه مردمی داشته باشد و به نظر نمی‌رسد که احمدی‌نژاد از این دو عامل بهره‌مند باشد. حضور او در هفته‌های پیش از انتخابات خالی از اهمیت بود و این نمایانگر شرایط او، پس از خروج از دفترش است.»
 
او این‌گونه ادامه می‌دهد که احمدی‌نژاد دولتش را از مسیر منحرف کرد و به ویژه پس از انتخابات 2009 دیگر پایگاه مردمی ندارد. او با سخنرانی‌ها و صحبت‌هایش می‌توانست از خود دفاع کند اما با بیان کلمات جنجالی تنها سعی کرد توجهات را به سمت خود جلب کند، این در حالی است که احمدی‌نژاد دیگر در کشورش فرد مهمی به شمار نمی‌آید و نفوذی ندارد.
 
این عضو شورای روابط خارجی آمریکا در ادامه می‌گوید: «فکرمی کنم او به نقش مدافع مردم بودن خود ادامه می‌دهد و حتی ممکن است به کشورهای جهان سوم سفر کند اما فکر نمی‌کنم دوباره به صحنه سیاست داخلی کشورش بازگردد.»
 
در همین حال، علی واعظ یکی از کارشناسان ارشد گروه بین‌المللی بحران، معتقد است که اینکه احمدی‌نژاد قادر باشد دوباره پایگاهی برای پیروزی مجدد خود در میان توده مردم بنا کند به فضای سیاسی بستگی دارد که توسط رئیس‌جمهوری جدید خلق می‌شود. این کارشناس سیاسی بر این نکته تاکید می‌کند که اگر دولت جدید پیشرفت خوبی داشته باشد برای احمدی‌نژاد خلق میراثی مثبت بسیار دشوار خواهد بود اما اگر رئیس‌جمهور جدید تندروی کند و ایرانی‌ها باز هم شاهد رکود اقتصادی و انزوای بیشتر باشند، ممکن است این مردم دوباره دلتنگ احمدی‌نژاد شوند.
*** ***

دومین اعتراض وزارت خارجه مصر به ایران در دو هفته

سیاست > دیپلماسی - عصر ایران نوشت:

سخنگوی وزارت خارجه مصر برای دومین مرتبه در دو هفته بعد از سقوط مرسی به اظهارات مقامات ایرانی درباره کشورش اعتراض کرد.

سایت رسمی وزارت خارجه مصر نوشت: "بدر عبدالعاطی" سخنگوی وزارت خارجه مصر از تکرار اظهارات مقامات ایرانی درباره مصر اعلام ناخرسندی شدید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر افزود اظهارات مقامات ایرانی ناشی از عدم آشنایی دقیق آنها با چگونگی تحولات دموکراتیک مصر است. چنین اظهاراتی دخالت غیرقابل قبول در امور داخلی مصر است.

وی همچنین از مقامات ایرانی خواست به جای دخالت در امور داخلی دیگر کشورها بر چالش ها و مشکلات داخلی و خارجی ایران متمرکز بشوند.

این برای دومین مرتبه از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهور مصر به دست ارتش در 9 تیرماه 1392 تاکنون است که سخنگوی وزارت خارجه مصر به اظهارات مقامات ایرانی اعتراض می کند.

در هفته گذشته هم اظهارات عباس عراقچی سخنگوی وزارت خارجه ایران در انتقاد از دخالت نظامیان در سیاست و سرنگونی مرسی، انتقاد و اعتراض وزارت خارجه مصر را به دنبال داشت.

/29220

 هدف‌گیری موشک‌های عربستان به سوی ایران!

تصاویر ماهواره ای که اخیراً از عربستان سعودی گرفته شده، بیانگر آن است که سکوهای پرتاب موشک در یک پایگاه موشکی تازه تأسیس این کشور، به سوی ایران و نیز سرزمین های اشغالی جهت گیری شده است. این امر بیش از هر چیز اثبات کننده اخباری است که از تلاش های جدید و جدی عربستان سعودی برای توسعه گستره فعالیت های نظامی در منطقه حکایت دارد

 

تصاویر ماهواره ای که اخیراً از عربستان سعودی گرفته شده، بیانگر آن است که سکوهای پرتاب موشک در یک پایگاه موشکی تازه تأسیس این کشور، به سوی ایران و نیز سرزمین های اشغالی جهت گیری شده است. این امر بیش از هر چیز اثبات کننده اخباری است که از تلاش های جدید و جدی عربستان سعودی برای توسعه گستره فعالیت های نظامی در منطقه حکایت دارد.

 به گزارش آخرین نیوز به نقل از تابناک، روزنامه انگلیسی «تلگراف» با انتشار یک تصویر ماهواره ای، به نقل از کارشناسان نظامی گزارش داده که موشک های موجود در یک پایگاه تازه تأسیس عربستان سعودی، ایران و نیز سرزمین های اشغالی را هدف گرفته است. 
 
به نوشته این روزنامه، متخصصان نظامی در موسسه IHS Jane’s Intelligence Review این موضوع را در جریان مطالعه تصاویر ماهواره ای مربوط به یک پایگاه موشک های بالیستیک میان برد در صحرای جنوب غربی ریاض دریافته اند. در این تصاویر، شماری از سکوهای پرتاب موشک رویت شده که مشخصاً به سوی شمال غرب (تل آویو) و شمار شرق (تهران) هدف گیری شده اند. 
 
ترکیب و چیدمان این سکوهای پرتاب موشک که به نظر می رسد طی پنج سال گذشته در این محل مستقر شده اند. این فرضیه را تقویت می کند که عربستان سعودی، هم ایران و هم رژیم اسرائیل را به عنوان تهدیداتی علیه خود در نظر می گیرد. 

تلگراف در این زمینه اشاره می کند که هرچند دولت عربستان سعودی همواره از طریق کانال های غیر رسمی با رژیم اسرائیل در تماس بوده، اما در مورد ایران، این هراس را دارد که حکومت شیعی این کشور، با به چالش کشیدن عربستان سعودی، خود را به عنوان قدرت اول منطقه خلیج فارس تثبیت نماید. 
 
علاوه بر این، تنش های موجود میان ایران و عربستان سعودی بر سر موضوع سوریه، مسئله دیگری است که طی دو سال اخیر، سبب تیره شدن بیش از پیش روابط میان دو کشور شده است.
 
هدف‌گیری موشک‌های عربستان سعودی علیه ایران + عکس
 

در سمت چپ بالای تصویر، سکوهای موشکی هدف گرفته شده علیه رژیم اسرائیل با عنوان LAUNCH PAD #1 و در سمت راست تصویر، سکوی موشکی هدف گیری شده علیه ایران با عنوان LAUNCH PAD #2 مشخص است. در میانه تصویر، ساختمان های اداری قرار دارد و قسمت پایین نیز انباری زیرزمینی است که از آن برای نگهداری موشک ها و دیگر تجهیزات استفاده می شود.جوکار در گفت‌وگو با تسنیم:

کسانی که در فتنه ۸۸ نقش داشتند قطعاً در کابینه روحانی جایی ندارند

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که با فتنه ۸۸ ارتباط داشتند و به‌نوعی نظام را به چالش کشاندند قطعاً در کابینه روحانی جایی نخواهند داشت.

محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تأکید رییس‌جمهور منتخب بر واژه "اعتدال" اظهار داشت: در حوزه سیاسی واژه اعتدال معانی مختلفی دارد و هرکس بر اساس نگرش خود به این موضوع توجه می‌کند، اما در هر صورت رئیس‌جمهور منتخب مردم که از این واژه استفاده کردند، باید ابعاد مختلف و چارچوب‌های این واژه را مطرح کنند و این کلمه نیاز به تبیین دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اعتدال به این معناست که نگاه ما به اهداف کلان نظام و چشم‌اندازها و آرمان‌ها باشد و تنها صراط مستقیم و مشی راهبردی را دنبال کنیم تا به این اهداف برسیم و هیچ‌کس نتواند نگاهی را تحمیل کند و در مسیر ما انحراف ایجاد کند، لذا جریان معتدل به رودخانه‌ای تشبیه می‌شود که این جریان در وسط رودخانه آرام، یک‌نواخت و در حال حرکت است.

جوکار در ادامه با بیان "ما در زمان دولت هاشمی رفسنجانی و اصلاحات حاشیه‌های زیادی داشتیم" گفت: به‌طور مثال ما حادثه کوی دانشگاه را فراموش نکرده‌ایم. این اتفاقات برای نظام هزینه داشت، اما ما می‌خواهیم در فضای آرام و فضایی که مردم احساس امنیت نسبت به تحقق اهداف خود در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کنند مسیر رشد و پیشرفت ملت را فراهم کنیم.

وی با اشاره به نقش‌آفرینان فتنه 88 و کسانی که دربرابر آن موضع‌گیری نکرده یا نقش حمایتی از این جریان داشتند، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در مسیر اعتدال که شعار رئیس جمهور منتخب بوده است حرکت کنیم، باید جوهره کابینه که همان مدیران هستند، اعتدال‌گرا باشند و کسانی که با فتنه 88 ارتباط داشتند و به‌نوعی نظام را به چالش کشاندند، قطعاً در کابینه روحانی جایی نخواهند داشت و وی شخصیتی نیست که چنین افرادی را به کار گیرد.

انتهای‌پیام/*کد مطلب: 192540
بگم بگم ها تمامی ندارد!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۶
جمهوری اسلامی نوشت:
 
معاون سیاسی آقای احمدی نژاد در مقاله‌ای در روزنامه ایران 18 تیرماه از سونامی هلاک کننده علت رانت خواران سیاسی و اقتصادی در صورت گشوده شدن سینه رئیس‌جمهور خبر داده است.
 
علیرغم اتمام 8 سال دوره ریاست جمهوری و علیرغم باورهای اعتقادی جامعه مبنی بر حق گویی و دفاع از حقوق مردم به عنوان حق الناس و بیت المال هنوز دلیلی برای مصلحت اندیشی رئیس‌جمهور در پایمال شدن مردم و شعار معروف بگم بگم او! و سکوت با تاریخ مصرف ایشان مشخص نشده است و معلوم نیست این ناگفته‌ها کی گفته خواهند شد.
احمدی‌نژاد اسطوره می‌ماند اگر...
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۶
اطرافیان همیشه مهمترین نقش را در دولت‌ها بازی می‌کنند و متاسفانه احمدی‌نژاد هم همان راهی را رفت که هاشمی و خاتمی رفتند؛ احمدی‌نژاد اسطوره می‌ماند اگر...
به گزارش فارس، نویسنده وبلاگ خبرنگار ولایت در آخرین مطلبش نوشت:

احمدی نژاد اسطوره می ماند اگر....

در فضای دورمانده از شعارهای ناب انقلاب اسلامی سال ۸۴ بود که محمود احمدی نژاد در میان ناباوری بسیاری ششمین رئیس جمهور تاریخ انقلاب اسلامی ایران شد.

یکی از دلایل مهمی که چرا احمدی نژاد روی کار آمد را می توان در شعارها و گفتمانی که وی به عنوان نماد آن شناخته می شد جست وجو کرد. گفتمان ناب انقلاب اسلامی و شعارهایی همچون عدالت و ساده‌زیستی و از همه مهمتر پیروی از ولایت فقیه را می‌توان از دلایل اصلی روی کارآمدن احمدی‌نژاد دانست.

در سال ۸۴ اصولگرایان و تمامی دوستداران انقلاب اسلامی از روی کارآمدن احمدی‌نژاد ارزیابی مثبتی داشتند و همراهی خود را با وی اعلام کردند اما چرا احمدی‌نژاد ابتدای کار دولت نهم با احمدی‌نژاد اواخر دولت دهم تفاوت دارد؟

اطرافیان همیشه مهمترین نقش را در دولت‌ها بازی می‌کنند و متاسفانه احمدی نژاد هم همان راهی را رفت که هاشمی و خاتمی رفتند؛ احمدی نژاد اسطوره می ماند اگر تا آخر مشی ۸۴ خود را حفظ می کرد و احمدی نژاد اسطوره می ماند اگر ۱۱ روز خانه نشینی نداشت و احمدی نژاد اسطوره می ماند اگر....


کنایه سنگین روزنامه جمهوری اسلامی به احمدی‌نژاد در واکنش به اظهارات دیروز وی

به گزارش آخرین نیوز، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

آقای احمدی نژاد در مراسم تجلیلی که دیروز رئیس رسانه ملی برای وی برگزار کرد، چنان درباره ضرورت پرهیز از تخریب سخن گفت که گوئی خود همواره مروج حفاظت از حریم‌ها و حرمت‌ها بوده و هرگز به تخریب هیچکس اقدام نکرده است!

رئیس دولت‌های نهم و دهم در سخنان دیروز خود در سالن همایش‌های صدا و سیما گفت: "همه باید مراقبت کنیم که خدای ناکرده تخریب‌ها، توهین‌ها، افترا و کتمان حقیقت و تحریف حقایق و قضاوت‌های ناعادلانه و خلاف گویی‌ها وارد ادبیات سیاسی ما نشود".

آقای احمدی نژاد این مطلب را درحالی به زبان آورده که در 8 سال گذشته بسیاری از شخصیت‌های انقلابی و خدوم توسط وی تخریب شدند و اظهارات سراسر تهمت وی در مناظره تلویزیونی انتخابات 88 و خس و خاشاک نامیدن معترضان ادبیات سیاسی ایران را دچار بیماری کرده است.


*******************

حق با شما است آقای رئیس جمهور
بخش تعاملی الف - رضا قلندرآبادی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۳۵
وقتی آقای رئیس جمهور،در یکی از آخرین گفتگو های زنده ی تلوزیونی اش با مردم،گزارش کار دولتش در طول این ۸ سال را ارائه می کرد،هر جمله ای که بیان می شد و هر چه از آغاز برنامه جلوتر می رفتیم،بیشتر در خود فرو می رفتم و بیشتر در خاطرات این ۸ ساله غرقه می شدم و کاری از دستم بر نمی آمد جز آه و آه و آه تا اینکه در اواخر برنامه این جمله ی کلیدی را آقای رئیس جمهور،بیان فرمودند:من بد هیچ کس را نمی خواهم و به احدی بی احترامی نکردم و از هیچ کس کینه به دل ندارم(نقل به مضمون).با شنیدن این جمله گوئی دیگر ذهنم از کنترل خارج شد و ناخودآگاه،آن شب تلخ و لحظه لحظه ی آن مناظره تاریخی به یادم آمد.

آن شب پای تلوزیون میخ کوب نشسته و مشغول تماشای مناظره بین دو نامزد جدی انتخابات ریاست جمهوری دهم بودم و هر لحظه منتظر بودم که ببینم در این برنامه ی زنده ی بی سابقه،هر یک از طرفین چه خواهند گفت و چگونه طرف مقابل را به چالش و نقد خواهند کشید،آن هم در فضای شدیدا دو قطبی و پر جنجال آن روزها.در آن لحظات انتظار شنیدن هرچیزی را داشتم جز آنچه از سوی آقای احمدی نژاد گفته شد.برای اولین بار می دیدم فردی که از قضا رئیس جمهور کشور هم بود،بی مهابا و بدون ذره ای لکنت،گذشته ی نظام جمهوری اسلامی و بسیاری از سران انقلاب که هر یک سابقه ای بلند بالا داشتند و در طول سالیان عمرشان برای خود آبرویی جمع کرده بودند،را یکی پس از دیگری،به شمشیر زبان و تیر کینه،می نوازد وفاتحانه به سراغ نفر بعدی می رود و حتی به خانواده ها و اطرافیان آنها نیز رحم نمی کند و با نسبت دادن انواع فساد های اقتصادی و اداری به آنها،به خیال خود آچمزشان می کند آن هم در شرایطی که حتی دقایقی کوتاه هم به آنها برای دفاع از خودشان اختصاص نمی یابد.

با خودم می گویم حتما من معنی احترام و کینه را نمی فهمم و الا چه کسی گفته تهمت و افتراء و پرونده سازی مصداق کینه توزی و بد خواهی است؟چه کسی گفته خس و خاشاک خواندن بخشی از مردم می تواند ناشی از کینه باشد و این الفاظ بی احترامی به مردم است؟چه کسی گفته اگر به افرادی،لقب بزغاله بدهیم و مدعی شویم آنها اسمشان را روشنفکر گذاشته اند و اندازه ی بزغاله هم فهم و شعور ندارند،بی احترامی به آنها محسوب می شود؟راستی آقای رئیس جمهور فرمودند روستایی هستند و نمی فهمند و باید شکل چیزها را برایشان بکشند تا بفهمند!آیا واقعا کسی می تواند معتقد باشد که این جمله بی احترامی به روستاییان است؟

بله این من و امثال من هستیم که معنای احترام را نفهمیده ایم و کینه جویی را نمی توانیم درک کنیم و باید تصدیق کرد جملات آقای احمدی نژاد را که وی نه کینه جو است و نه به احدی بی احترامی کرده است و نه بد خواه کسی است.

احمدی‌نژاد در زمان ظهور باز خواهد گشت

سخنگوی دولت گفت: انشاءالله با ظهور حضرت امام زمان(عج) احمدی نژاد نیز رجعتی دوباره خواهد داشت و در آن زمان به دنبال استقرار اسلام ناب خواهد بود.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، غلامحسین الهام سخنگوی دولت و معاون منابع انسانی رئیس‌جمهور در گردهمایی حامیان گفتمان سوم تیر که عصر امروز در سالن سیدالشهدا تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه حکومت مهدوی در جامعه‌ای رشد یافته و کمال‌پذیر تحقق خواهد یافت، گفت: حرکت امام و اسلام ناب محمدی همگی از جلوه‌های علم و خرد هستند. راه حرکت امام از مسیر معرفت و کمال می‌گذرد.
 وی افزود: توحید ناب محمدی در وجود امام متجلی است و بدون امام نه عقل وجود دارد و نه توحید ناب. از این رو تنها در سایه ظهور حضرت ولی عصر(عج) است که رسیدن به سرچشمه زلال و پاک معرفت وجود دارد.
 سخنگوی دولت با اشاره به اینکه امروز سوم تیرماه است و ما شاهد تقارن میمون این روز با ولادت حضرت امام عصر(عج) هستیم‌، گفت: ‌در سوم تیرماه حادثه‌ای روی داد و دولت احمدی‌نژاد سر کار آمد و امید را به همه دلها نشاند.
 وی با اشاره به اینکه احمدی‌نژاد توانست در جامعه جهانی مهدویت را معرفی کند، اظهار داشت: متاسفانه برخی‌ها توجه به دولت امام زمان(عج) را خرافه تعبیر کردند و تمام تلاش احمدی‌نژاد در مسیر استقرار حکومت علوی را تنها به یک بشقاب خالی محدود کردند.
 الهام ادامه داد: متاسفانه در چنین دیدگاهی ساده‌زیستی تبدیل به نگاهی عوامانه شد و دولت به جهل متهم شد.
 وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت احمدی‌نژاد تمام تلاش خود را در جهت گسترش فرهنگ مهدویت به کار برده است، گفت: انشاءالله با ظهور حضرت امام زمان(عج) احمدی نژاد نیز رجعتی دوباره خواهد داشت و در آن زمان به دنبال استقرار اسلام ناب خواهد بود.
 سخنگوی دولت در پایان با ذکر سخنانی ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد حضور و ظهور حضرت امام زمان(عج) برای اجرای عدالت در دنیا خواهیم بود.

***************


پرسشهای روزنامه جمهوری اسلامی از آیت الله مصباح/درطول3000روزجنگ،حتی یک روزنمی شددرجبهه حضورپیداکنید؟

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - روزنامه جمهوری اسلامی در مقاله ای مفصل، ضمن انتقادهای شدید از آیت الله مصباح یزدی چند پرسش زیر را از وی مطرح کرد:

پرسش اول:
امام خمینی درپیام تاریخی و پر‌نکته حضرت امام خمینی به روحانیت در سوم اسفند 1367 نوشته‌اند: دیروز "حجتیه‌ای‌ها" مبارزه را حرام کرده بودند و در بحبوحه مبارزات تمام تلاش خود را نمودند تا اعتصاب چراغانی نیمه شعبان را به نفع شاه بشکنند، امروز انقلابی‌تر از انقلابیون شده‌اند!" پرسش این است که ایشان تا کنون درباره تفسیر و تحلیل این پیام تاریخی چه اقداماتی کرده‌اند و آیا در میان منابع و مواد آموزشی و یا برنامه‌های جنبی مرکز آموزشی ایشان، بخشی هر چند محدود به شناخت ویژگی‌های جریان حجتیه و مبانی فکری و تاریخ عملکرد آن اختصاص یافته است؟

پرسش دوم: 
ایشان در اردیبهشت سال89 در مدرسه فیضیه در نقد موضوع "رهبری شورایی" گفته‌اند: "در طول تاریخ حکومت پیامبران و یک هزار و چهارصد سال شیعه، مسئله حکومت شورایی مطرح نبود و هیچ پیامبری را نداشتیم که با مجموعه‌ای از پیامبران حکومت کرده باشد. چنین موردی را حتی در زمان ائمه اطهار(ع) و فقهاء سنتی نیز نداشتیم و در هیچ آثاری نیز چنین چیزی نیامده است." ایشان افزوده‌اند: "ممکن است امروز برخی افکار غربزده چیزهایی بنویسند ولی سراغ نداریم که کسی از فقهای ما احتمال این کار را داده باشد." این در حالی است که موضوع "شورای رهبری" در هفت اصل و یک عنوان قانون اساسی در کنار عنوان "رهبر"، آمده بود و در بازنگری سال 68 نیز کاملا حذف نشده است. با وجود مبنا و اصولی که در نگاه ایشان این گونه با اسلام و فقه اسلامی و حتی تاریخ ادیان توحیدی مخالفت دارد و کسی از فقهاء احتمال درستی آن را نیز نداده است، ایشان چگونه این امر را نادیده گرفته و به قانون اساسی رای مثبت داده‌اند؟ (پیداست اینک شورای رهبری موضوع بحث نیست و نیازی به بحث ندارد و ذکر آن برای بیان منشأ پرسش است.)
پرسش سوم: 
آیت‌الله مصباح که کم و بیش شاهد بودیم برای پیروزی یک نامزد آن گونه وارد میدان شدند و برخی نشریات مربوطه و نیز برخی شاگردان از تقدیم طلاهای یکی از نزدیکان ایشان به ستاد انتخاباتی آن نامزد خبر دادند ، چرا حتی یک روز خودشان و فرزندانشان در جبهه حضور نیافتند و در حد یک سخنرانی نیز برای تقویت روحیه رزمندگانی که در جبهه حضور داشتند شرکت نجستند؟ آیا در طول نزدیک به سه هزار روز جنگ حتی توفیق یک یا چند روز حضور تبلیغی یا حتی حضور "نمادین" نیز نمی‌شد حاصل گردد؟

پرسش چهارم:

آیت‌الله مصباح در این سال‌ها سخت بر مطلق بودن اختیارات ولی فقیه و ما فوق قانون بودن وی تاکید کرده و مشروعیت قوانین را نیز برخواسته از تایید ولی فقیه شمرده‌اند و به مخالفان آن تاخته‌اند. این در حالی است که ایشان در مباحث خود در زمان حضرت امام خمینی، در سال‌های 65-66 که در قالب کتاب نیز منتشر شده از جمله در استدلال بر لزوم "نظارت دقیق" بر "اعمال رهبری" و حتی تشکیل "دادگاه خبرگان" برای رسیدگی به کارهایی که به تعبیر ایشان به "زعم فقهای مجلس خبرگان صحیح و مطابق موازین شرعی و معیارهای عقلی نبود" و عزل وی در صورت اثبات عدم شایستگی، می¬نویسند: "زیرا در اسلام، غیر از معصومین علیهم‌السلام هیچ کس فوق قانون نیست، بلکه همه باید تابع قانون باشند". و نیز افزوده¬اند: "چنین نیست که رهبر جامعه اسلامی قدرت مطلق و بی¬چون و چرا داشته باشد و کسی نتواند وی را مورد پرسش و بازخواست قرار دهد". (حقوق و سیاست در قرآن، ص 262-263) خاستگاه تحول و مبنای تبدل نظر ایشان از آن دیدگاه به نگاه کنونی چیست؟ آیا به دلیل شرعی تازه برخورده‌اند یا برداشت تازه‌ای از دلیل قبل پیدا کرده‌اند؟

پرسش پنجم: 
چگونه از سوی برخی حامیان  دولت فعلی از جمله جناب ایشان، به نفع یک شخص(احمدی نژاد)، آن همه کرامات غیبی و فضائل معنوی به عنوان پشتوانه مطرح می‌شود، آن وقت در فاصله‌ای اندک این گونه مایه اعلام برائت آشکار و پنهان حامیان دیروز می‌شود؟ چگونه می‌شود آیت‌الله مصباح خبر دهند: وجود مقدس ولی عصر(عج) مشغول دعا برای این فرد بوده است. و نیز تاکید کنند: آیندگان به این نتیجه خواهند رسید که انتخاب وی مشحون کرامات و معجزات بوده است. و آن را نفخه الهی در این زمان و ناشی از یاری عنایات امام زمان(عج) بشمارند، اما اینک این گونه مبغوض گردد؟

1717

دکتر محمود احمدی‌نژاد پس از دیدار حجت الاسلام حسن روحانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: سنت خوبی گذاشته شده که مسئولین به منتخب ملت تبریک می‌گویند و بنده نیز از این سنت خوب، پیروی کردم و خدمت برادر عزیزمان آقای روحانی که امروز مفتخرند که منتخب ملت باشند، رسیدم تا هم عرض تبریک مجدد و هم اعلام آمادگی این دولت برای انتقال تجربیات و کارها به آقای روحانی و همکاران وی و نیز اعلام آمادگی برای کمک به رییس جمهور منتخب و دولت وی داشته باشم.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: گفتگوهای خوبی با یکدیگر داشتیم و تاکید می‌کنم که دولت آماده است همه کارها را به خوبی و به صورت کامل به دولت آینده و آقای روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب ملت انتقال دهد.

حجت الاسلام روحانی نیز با تشکر از حضور دکتر احمدی‌نژاد گفت: در حقیقت این حضور برای بیان تبریک پیروزی ملت ایران بود ولی در این فرصت گزارشی کلی از آخرین وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور ارائه و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: دوره انتقالی نیازمند همکاری و همفکری است و به فضل الهی همه زمینه‌ها برای انجام این موضوع آماده است.

وی افزود: همچنین در این دیدار مقرر گردید نقطه نظرات و اطلاعات دستگاههای مختلف منتقل شود و نیز قرار شد جناب دکتر احمدی نژاد و بنده دو نفر مشخص کنیم که به عنوان رابط در دوره انتقالی، به طور مداوم با هم ارتباط و تبادل اطلاعات داشته باشیم تا اطلاعات موجود به بهترین شکل مورد استفاده قرار گیرد.

روحانی گفت: البته این ارتباط همچنان ادامه خواهد داشت و بنای دولت بنده این خواهد بود که از تجربیات همه دولت‌های گذشته استفاده و بهره‌برداری کند.

وی افزود: این اتفاقات آغاز بسیار خوبی بود که با کمک هم این دولت را به دولت بعدی انتقال دهیم.

در این دیدار که بیش از یک ساعت در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت بطول انجامید دو طرف مهمترین وضعیت اقتصادی و سیاسی جامعه را مورد بحثو تبادل نظر قرار دادند


شوک جدید خبری امروز فش نیوز

اخبار مرتبط:                                

دارای درگاه اختصاصی بانک تجارت برای تضمین امنیت خاطر شما

وب سایت بزرگ راهنماونیازمندی شرکتها

برای اولین بار درایران

www.rahnama.cc

درج آگهی شما

09123554280

مطالب پربازدید در این وبسایت:در سایت راهنمای شرکتها آگهی تبلیغاتی ثبت کنید

09123554280شماره رزرو آگهی

آگهی تبلیغاتی ( وب سایت نیازمندی شرکتهای ایران)
a,; ofvd [ndnjvdk lkfu ofvd  ofv'bhvd